Kdz. Ereğli Boya Çeşitleri - Balcı Beton İnşaat
kdz ereğli boya fiyatları

Kdz. Ereğli Boya Çeşitleri

Balcı Beton İnşaat olarak Kdz Ereğli’deki tesisimizde tüm boya çeşitlerini uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz. Yarım asırlık tecrübesini; ürün çeşidine, kalitesine ve stoklarına yansıtan firmamız sizlerin taleplerine özel çözümler sunmaktadır. Kdz. Ereğli boya fiyatları hakkında güncel bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kdz Ereğli Boya

Duvarları, tavanları ve evin dış cephelerini boyamak, ev sahipleri tarafından yapılan en popüler işlerden biridir. Bu konuda başarılı bir iş ortaya koyabilmek için sorulması gereken doğru sorular şunlardır;

  • Kaç kişi ne satın aldığını ve uyguladığını biliyor? 
  • Boya nedir ve satın alırken bilmeniz gerekenler nelerdir? 
  • Ne kadar boyaya ihtiyacınız var? 
  • Ucuz boya pahalı boya kadar iyi mi? 
  • Lateks boya mı veya su bazlı boya mı? Yoksa astar mı? 

Her şey oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Sonuç olarak bir çok insan kararlarını sadece fiyata dayandırır. İnsanlar satın alabilecekleri en ucuz boyayı alsalar da duvarda istediği sonuçları almak için birkaç kat atmak zorunda kalıyor ve aslında ceplerinden daha fazla para çıkıyor. Yani atalarımızın deyişiyle Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan oluyor. 

Boya Nedir?

Boya, dört temel bileşen olarak bilinen; pigmentler, reçineler, çözücüler ve katkı maddelerinin bir karışımıdır. Pigment renktir ve reçine bağlayıcı veya yapıştırıcıdır. Çözücü, hepsini sıvı yapan ve boya kurudukça buharlaşan taşıyıcıdır. Katkı maddeleri, leke engelleme veya küf öldürme özellikleri gibi belirli performans özellikleri sağlar.

4 Kat Fazla Ödemek İster misiniz?

Ucuz boyalar, hacim başına daha yüksek çözücü yüzdesine sahiptir. Sonuç olarak, bir litre ucuz boyada önemli ölçüde daha düşük ince partikül pigmentleri ve reçine oranı olabilir. Bu, ucuz boya ile uyguladığınız şeyin çoğunun solvent (su veya mineral ispirto) olduğu ve sadece buharlaşarak geride çok az pigment bıraktığı anlamına gelir. Bu nedenle, alttaki rengi kapatmak için düşük kaliteli boya ile 4 kata kadar yeniden boyamanız gerekir. Ve bir bakmışsınız ucuz boya size daha pahalıya mal olmuştur.

Bu yüzden zamanlarına değer veren profesyonellere danıştığınızda size muhtemelen şunu söyleyeceklerdir: Ödeyebileceğiniz en iyi boyayı satın alın ve iki defadan fazla boyamaktan kurtulun. Markaları tercih edin, hacim başına yaklaşık %45 pigment ve reçine içeren ürünler arayarak etiketi kontrol edin. Boya ile ilgili daha detaylı bilgilere Boya Sanayicileri Derneği web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

kdz ereğli boya firmaları
Kdz Ereğli Boya Firmaları

Boya Çeşitleri

Tüm boyalar temel olarak türlerini tanımlayan su bazlı ve yağ bazlı olmak üzere iki solvent kategorisine ayrılır: Bu ayrıma toz boyaları da ekleyebiliriz. Su bazlı boya aslında çözücü olarak suya sahiptir, ancak bu boyaya lateks içermemesine rağmen yaygın olarak “lateks” denir. Birçok su bazlı boya akrilikten yapılır ve “akrilik lateks” olarak adlandırılabilir. “Yağ bazlı boya” etiketi de aynı derecede kafa karıştırıcıdır, çünkü çoğu zaman aslında yağdan yapılmaz; mineral alkollü içeceklerden (inceltici olarak da bilinir) veya alkid reçinesinden oluşan bir çözücüye sahiptir. Alkid mineral ispirto ve lateks boya su ile inceltilebilir.

Toz Boyalar

Su bazlı ve solvent bazlı boyaların aksine çözücü içermezler. Pigment, bağlayıcı, kuruma ajanları, akış kontrol ajanları, güçlendirici dolgu maddeleri ve diğer katkı maddelerinden oluşan toz boyalara günümüzde talep yok denecek kadar azdır. Çünkü uygulanmasındaki zorluklar nedeniyle pek tercih edilmemektedir.

Neden Su Bazlı Boya?

Su bazlı boya, yağlı boyaya göre avantajları nedeniyle daha yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Boya tercihi sırasında boya rengi kadar önemli bir diğer unsur da boyanın sahip olduğu özelliklerdir. Su bazlı boya çevreye karşı duyarlıdır. Rengin korunmasını uzun bir zaman süresince başarıyla devam ettirir. Daha hızlı kuruması ve daha az koku üretmesi nedeniyle çok fazla nemli alanlarda örneğin; mutfaklar, banyolar ve çamaşır odaları için özellikle tavsiye edilir. Sabun ve su ile zahmetsizce temizlenebilme özelliği ve fiyatlarının yağlı boya fiyatlarına göre daha uygun olmasını su bazlı boyaların genel olarak tercih edilme sebepleri arasında gösterebiliriz.

Marshall: “Renkli Dünyamıza Hoşgeldiniz”

Öncelikle bazı terimleri açıklığa kavuşturalım. Bw açık renklerin kullanıldığı baz, bm orta tonların kullanıldığı baz ve bc koyu renklerin kullanıldığı baz olarak olarak sıralanmaktadır. Bayisi olduğumuz Marshall, “Renklendir hayatı” sloganıyla bu üç bazlı seçenekten bir dünya renk elde etme olanağı sunuyor. Her şeyde olduğu gibi boyada da moda var. 2022 iç cephe boya rengi tercihinde gri tonlar tercih ediliyor. 2022 iç cephe renk moda tercihleri konusunda daha geniş bilgiye sahip olmak isteyenler Binbir Dekor veya Dekordiyon sayfalarına göz atabilirler.

Kişiye Özel Boyada Balcı Beton İnşaat Farkı

Günümüzde boya tercihleri artık kişiye özel hale geldi. Marshall Bayi olarak size sunduğumuz renk kartelasından istediğiniz renkleri bize söylediğinizde Marshall Boya firması tarafından temin edilen makinede bilgisayar yardımıyla talep edilen boya rengini oluşturuyoruz. Böylece hem belli bir raf ömrü bulunan boyaları taze olarak müşterimize sunarken, hem de raf ömrü biten boyaların çevreye verdiği olumsuz zararlardan kurtulmuş oluyoruz. Başka bir deyişle talebe göre boya üretiyoruz. Örneğin şeker pembesi 20 sene öncesinin modasıydı. Ancak bugün soft (yumuşak) renkler, açık gri, koyu gri tercih ediliyor. O halde şeker pembesi boyayı rafta tutmanın ne bize ne de firmaya faydası olmayacaktır. Baz boya, boya makinesinde doğru boyayı elde etmeye yarayan ham boyadır. Müşteri tercihine göre elimizdeki bazlarla bilgisayar yardımıyla istenen renkteki boyayı hazırlıyoruz. Dış cephelerde gri ve yeşil iç cephelerde gri tonlarının moda olduğu günümüzde her zevke ve modaya uygun, silikonlu, fit grubu yani ekonomik açıdan uygun fiyatlar ile müşterimize kişiye özel boya temin edebiliyoruz. 

Hasyıldız Boya

Hasyıldız boya firmasının ürünlerini de önermekteyiz. Hasyıldız, boya sektöründe kaliteyi ve doğru hizmeti arayanlara önerebileceğimiz kaliteli bir boya firmasıdır. Hasyıldız Boya’nın ürünlerini de firmamızdan temin edebilirsiniz.

Tavan Boyası

Tavan boyaları su bazlıdır. İçerisinde fazla kimyasal bulunmaz. Bu nedenle en sağlıklı boyalardan biridir. Kaliteli bir tavan boyasının beyazlığı iyi, kapatıcılığı yüksek olur.

Sprey Boya

Sprey boya, basınçlı bir metal tüpün içine gaz ile sıkıştırılmış boyalara denir. Genel olarak iç ve dış yüzeylerde kullanıma uygun olan sprey boyalar çok hızlı kuruduğundan, acil boyama işlerinde tercih edilir.

Akrilik Boya

Akrilik boya, birçok uygulamada kullanılabilecek, su bazlı boyadır. Toksik olmayan ve çabuk kuruyan bir yapıdadır ve temizlenmesi kolaydır.

Sentetik Boya

Sentetik boya sert ve dayanıklı bir boyadır. Yüzeyleri korur. Sentetik boya, üstün yapışma özelliğiyle diğer boyalardan farklı yağ bazlı bir boyadır. Parlak ve mat olmak üzere iki çeşidi bulunur. Tüm astarlara, bazlara kolayca yapışabilir.

Ağaç Boyası

Ahşap boyası olarak da bilinir. İç veya dış mekanlarda ahşap yüzeylerin korunması ve güzel görünmesi için ahşap yüzeylere uygulanabilen, su bazlı, akrilik veya yağ bazlı olarak farklılık gösteren boyalardır.

Metal Boyası

Alüminyum, metal ya da çinko bir yüzeyi boyamaya yarar. Metal boyası diğer boyalara nazaran bu alanlara yapışma oranı daha iyi ve kalıcı olan boyalardır.

İç Cephe Boyası

Binaların iç duvar yüzeylerini ve tavan yüzeylerini güzelleştirmek amacıyla farklı renklerde sıvı olarak üretilen boyalardır. Boyanacak yüzeylere fırça, rulo ve boya makineleri ile sürülür.

Dış Cephe Boyası

Akrilik kopolimer esaslıdır. Üzerine ikinci bir kat gerektirmeyen mat, grenli dış cephe kaplamasıdır. Sıva, beton ve diğer mineral yüzeyler ile kendini taşıyabilen emülsiyon boyalı yüzeyler üzerine uygulanabilir. Bozuk sıva ve hatalı zeminlerde yüzeye desen vermek amacı ile veya dekoratif amaçla kullanılabilir.

Yağlı Boya

Halk dilinde yağlı boya olarak da bilinen sentetik boyalar parlaklık derecelerine göre mat, yarı mat ve parlak yağlı boya olarak üçe ayrılır.

Astar Boya

Boya yapılacak yüzeye, asıl boyadan önce uygulanır. Astarlama, boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlar. Boyanın dayanıklılığını artırdığı gibi boya sarfiyatını da azaltır.

Plastik Boya

Su bazlı boyanın bir çeşidi olan plastik boya silinemez ve mattır.

Yalıtım Boya

Farklı kimyasal bileşenlerden oluşmakla birlikte seramik maddenin yalıtkanları kullanılan bu boya çeşidi uygulandığı alanda gözle görülemeyecek kadar küçük tanecikler bırakır. Bu tanecikler ısı geçişini engeller. Aynı zamanda yaşam alanlarında ısınma masraflarından kar etmenize olanak sağlar.

Silikon Boyalar

Silinebilir bir boyadır. Çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Silikonlu yapısı sayesinde normal boyalara göre daha az kirlendiği gibi kolay temizlenir. Su buharı geçirgenliği yüksektir. Bu nedenle uygulandığı yüzeylerin nefes almasını sağlar. Çevreye ve insan sağlığına duyarlı, kokusuz bir üründür.

Dekoratif Boya

Son dönemin en trend boya çeşitlerinden biri olan dekoratif boyanın renk yelpazesi oldukça geniştir. Bu yüzden bulunduğu ortama çok farklı bir hava katan dekoratif boya çizilmelere karşı dayanıklı özelliktedir.

kdz ereğli boya
Kdz Ereğli Boya

Boya Malzemeleri

Fırça

Boya veya mürekkebin yüzeye uygulanması için kullanılır. Genellikle kılların halkalı bir sapa sıkıştırılmasıyla yapılan boya fırçası çeşitli boyutlarda, şekillerde ve farklı malzemelerden yapılır.

Kestirme Fırça

Boyanması istenmeyen alanların kenar kısımları, tavan duvar birleşim noktaları kestirme fırçası diye tabir edilen bir fırçayla boyanmalıdır. Kestirme fırçası ince uçlu fırçalardır ve diğer kısımlara boyanın taşmasını engeller.

Hışır Örtü

Duvarları boyama sırasında yerleri ve eşyaları korumak için kullanılır. Çöp poşetine benzer naylondan yapılan son derece büyük koruyucu örtüdür.

Rulo

Daha anlaşılır ifadesiyle duvar boya rulosu çeşitleri arasında genel amaçlı boyama ruloları, kalorifer rulosu, iç ve dış cephe rulosu, sünger rulo, kadife ve sentetik rulo gibi modellere rastlamak mümkün. Rulo fırçalar daha hızlı ve kolay bir şekilde boyama uygulamaları yapmayı sağlar. Kullanım kolaylığı için rulo fırçaları kullanmanızı öneriyoruz.

Boya Dünyasının Önemli Oyuncuları

Siz değerli müşterilerimizin fikir sahibi olmaları bizim açımızdan çok önemlidir. Kdz. Ereğli boya firmaları arasında en zengin seçeneğe sahip olan Balcı Beton İnşaat olarak ürün çeşitliliğimizi sürekli geliştirmekteyiz. Sektörün diğer markaları olarak; Filli Boya, Dalmaçyalı Boya, Jotun Boya, Fawori Boya, Gülen Boya, Betek Boya’yı da ekleyebiliriz. Size özel boya çeşitleri için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Translate »
Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Balcı Beton İnşaat Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız