Kdz Ereğli Çatı Panelleri - Balcı Beton İnşaat
kdz ereğli shingle fiyatları

Kdz Ereğli Çatı Panelleri

Çatı panelleri; çatıları kar, yağmur ve fırtına gibi doğa şartlarına karşı aktif bir koruma sağlama amacı ile yapılarda kullanılan kaplama ürünleridir. Bu ürünler coğrafi şart ve yapı mimarisiyle estetik uyumu yakalamak için çeşitlilik gösterirler. Çatılar; taşıyıcı sistemlerine, eğimlerine ve kaplama malzemesine göre çeşitlilik göstermekte olup çatı kaplama panelleri ısı, su ve ses izolasyonunu sağlamalı, ekonomik, estetik ve kaliteli olmalı, aynı zamanda yapıyı dış atmosfer şartlarından güvenli bir şekilde korumalıdır. Çatı panellerinde en çok tercih edilen çatı kaplama paneli iç ve dış metal levha ile yalıtım çekirdeğinden oluşan sandviç panellerdir.

Çatı Panel Çeşitleri

Çatı Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇATIDER)’in internet sitesine göz attığımızda çatı panellerinin şu şekilde çeşitlere ayrıldığını görmekteyiz.

 • Düz ve eğimli çatı kaplamaları
 • Eğimli çatı kaplamaları
 • Metal Çatı Kaplamaları: Tek katlı metal kaplamalar, sandviç paneller, iki yüzü metal kenetli paneller ve üzeri doğal taş kaplı / kaplamasız panel ve kiremitler.
 • Çatı kaplamada geleneksel “Kil Esaslı Kiremitler”.
 • Düz ve eğimli çatılarda kullanılan “Bitümlü Malzemeler”.
 • Düz (teras) çatı kaplama malzemelerinden arduvazlı son kat ve üstünde gezinilen veya gezinilmeyen çatılarda kullanılan bitümlü örtüler. Düz (teras) çatı kaplamalarında “Sentetik Esaslı Kaplamaları” kullanılmaktadır.

Plastik Esaslı Eğimli Çatı Kaplamaları

Çatı panelleri her biri farklı çatı tiplerinde farklı özellikleri ve uygulamalar ile bilinen bir dizi malzemeden üretilirken doğru çatı levhasını seçmek çatınızın ömrünü ve dayanıklılığını artırabilir. Bu anlamda bir başka ayrımı plastik ve metal çatı panelleri olarak da yapmak mümkün. Plastik ve metal en yaygın iki çatı panel türüdür. Ayrıca bitüm, polistiren ve fiber çimento da seçenekler arasındadır. Plastik çatı panelleri polikarbonat, akrilik, polistiren ve PVC çeşitlerinden oluşur. Metal çatı panelleri genellikle çelik veya çinkodan yapılır. Üreticinin pürüzsüz veya dokulu bir yüzey isteyip istemediğine bağlı olarak, genellikle akrilik veya taş granüllerle kaplanırlar.

Hangi Çatı Paneli Hangi Çatılar İçin En İyisidir?

Plastik, yalnızca müştemilatlar, kış bahçeleri ve garajlar gibi yapılarda kullanım için uygundur. Evsel veya ticari tam çatılarda yapısal stabiliteyi sağlamak için daha esnek bir şeye ihtiyacınız var. Oluklu bir plastik çatı kaplama paneli, bir atölye veya dış mekan ofisinin üzerine hızlı ve ucuz bir son kat için harika olabilir. Metal, bir uzatma veya babaanne, dede dairesi için daha iyi bir seçenek olacaktır.

Metal çatı panelleri inanılmaz derecede dayanıklıdır. Plastik çatı panelleri, düz çatı uygulamaları ve daha geleneksel görünümler için daha iyidir. Metal, mevcut veya yeni inşa edilmiş evlerde çok çağdaş ve modern bir görünüm için çelik olukların yanında giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Plastik Çatı Panellerinin Faydaları

Plastik çatı kaplama panelleri tamamen şeffaf veya daha fazla gizlilik için daha belirsiz olabilir. Panellerin geri kalanı opaksa, belirli plastik levha paneller alanlara ışığın girmesine izin verebilir. Plastik panellerin temizlenmesi kolaydır. Hafiftir, dayanıklıdır, uygun maliyetlidir ve kurulumu kolaydır.

Plastik çatı panellerin bazı dezavantajları, dokulu metal panellere kıyasla görsel olarak daha az çekici estetiğini içerir. Bazı insanlar yağmurun plastik üzerinde önemli miktarda ses çıkardığından şikayet etmektedir. Plastik paneller ayrıca yalnızca ev dışı çatı kaplamaları için uygundur.

Metal Çatı Panellerin Faydaları

Metal çatı kaplama panelleri inanılmaz derecede dayanıklıdır ve bu da uzun bir kullanım ömrü sağlar. Genellikle geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldıkları için çevre dostudurlar. Ayrıca, iyi bir akustik yalıtkan olarak metal, yağmur sesini azaltır ve dokulu veya pürüzsüz bir yüzey sunar.

Metal çatı panelleri, diğer çatı kaplama malzemelerine göre kısa vadede genellikle daha pahalıdır, bu da ana dezavantajlarından biridir. Ancak uzun ömürleri sayesinde metal paneller, farklı bir çatı malzemesinin daha sık değiştirilmesine kıyasla kendilerini amorti eder.

Kdz Ereğli çatı panel fiyatları
Kdz Ereğli çatı panel fiyatları

Doğru Çatı Panelini Seçmek

Çatı kaplama panelleri, her biri farklı özellikleri ve farklı çatı tiplerindeki uygulamaları ile bilinen bir dizi malzemeden üretilir. Doğru çatı panelini seçmek çatınızın ömrünü ve dayanıklılığını artırabilir. Farklı tipteki çatı panelleri kendi benzersiz artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Her tip farklı ihtiyaçlara hitap eder. Çatınız ancak içerdiği malzemeler kadar sağlamdır. Çatınızın aldığı koruma seviyesi, maksimum performans sağlamak için birlikte çalışan çeşitli malzemelerin akıllı kombinasyonuna bağlıdır. Çatı kaplama panelleri çatınızı sert hava koşullarından korumak için hayati önem taşır. Çatı panelleri fiziksel bir bariyer görevi görürler ve altta yatan daha savunmasız bileşenleri şiddetli rüzgarlardan, sağanak yağışlardan, kardan ve doludan korurlar. Ayrıca, çeşitli teknolojik gelişmeler sayesinde, bu paneller inanılmaz bir işlev yelpazesine sahiptir ve her boyutta mevcuttur. Bilmeniz gereken tek şey, üzerinde çalıştığınız binaya en uygun çatı kaplama panelinin hangisi olduğudur. Her biri benzersiz kompozisyona, avantajlara ve uygulamalara sahip farklı tipte çatı kaplama panelleri vardır. Bu konuda hava durumu iklim koşullarına göre hangi kalınlıkta panel kullanılacağına yönelik aşağıdaki bu site bir fikir verebilir. Bugünlerde depremle yatıp depremle kalkıyoruz. Deprem ve çatılar ile ilgili bu internet sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sandviç Paneller

Sandviç panelleri başka bir yazımızda geniş olarak ele aldığımız için burada detaya girmiyoruz. O yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Metal Kiremit Paneller

Metal kiremit panel; alüminyum-çelik alaşımlı çeliğin üzerine akrilik reçine ve doğal taşın kaplanmasıyla üretilir. Metal kiremit panel, her türlü iklim şartlarına karşı çok sağlam ve dayanıklıdır. Su geçirmez, solmayan renkli, estetik doku ve desenlere sahiptir olup istenilen her renkte üretilebilmektedir.

PVC Paneller

PVC paneller, farklı ve çok yönlü çözümler sunarlar. Zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Ultraviyole ışığa direnç sağladığı gibi sararma da yapmaz. 

Onduline

Onduline, en yaygın hidrokarbon çatı kaplama panellerindendir. Yoğun basınç ve sıcaklık altında üretildiğinden en zor hava koşullarına dirençli olup kullanımı basit ve onarımı kolaydır. Hiçbir uzmanlık bilgisi veya araç gerektirmez.

Kdz Ereğli Shingle Fiyatları

Shingle

Türkiye’de çatı kaplamalarında genelde sert yapıya sahip çatı kaplama malzemeleri kullanılır ancak bu kaplama malzemelerinin bazı dezavantajları vardır. Shingle kullanımı ise bu dezavantajları büyük ölçüde giderir. Şıngılın avantajları yanında sert hava koşullarına dayanıklı olması nedeniyle yaygınlaşma eğilimi gösteriyor. Şıngıl diğer malzemelere göre daha hafiftir ve bu nedenle tercih edilir.

Shingle Özellikleri

 • Kullanılan yapıda yük oluşturmaz
 • Esnek ve sağlamdır
 • Uzun ömürlüdür.
 • İşlevine göre oldukça ekonomik
 • Çatı kaplama konusuna sanatsallık getirir

Tek Kat Panel

Tek kat panel çatı ve cephe kaplamasında kullanılır. Üst sac iki kat boyalı galvaniz kaplıdır. İç yüzeyi poliüretan dolgu ve onun da altında film kaplama bulunur. Yalıtımlı tek kat paneller standart trapez saclara göre çok daha iyi yalıtım sağlar.

Sandviç Panel

Sandviç paneller genellikle üç katmandan oluşur. Dış katmanları çelik, alüminyum, kontrplak, alçıpan gibi malzemelerle kaplıdır. Ara katmanı ise ısı yalıtımı sağlayan dolgu malzemelerinden oluşur. En fazla tercih edilen yapı elemanlarından bir tanesidir.

Kenetli Çatı Kaplama

Doğru yazılışıyla kenet çatı, güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı mükemmel dirençlidir. Darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, su sızdırmayan, uzun ömürlü metal çatı kaplama sistemi olan kenet çatı, minimum %5 eğimi olan çatılarda uygulanır. Geleneksel veya modern tüm mimariye kolayca adapte olabilen özelliktedir. Göze çarpıcı ve canlı hatlar sergileyen kenet çatı, metal çatı kaplama sistemi olarak metal çatılarda en güvenli ve ilk tercih edilen yapı elemanıdır. Kenet sistemde, şantiyede çatı kenet makinesi ile metal rulo (titanyum çinko, alüminyum, sac, bakır)  formlandırılır. Daha sonra istenilen uzunlukta imal edilir. Sabit ve hareketli gizli paslanmaz klipsler ile delme işlemi olmadan çatı altyapısına tutturulan ve kenarları kenet robotu veya el aletiyle kenetlenerek montajı yapılıp, mükemmel su sızdırmazlık sağlar.

Trapez Sac

Trapez sac, boyalı ya da boyasız olarak alüminyumdan üretilen bir ürün olup duvar ve çatı uygulamalarında kullanılır. Ciddi bir dayanıklılık sağlar. Trapez sac çok tabakalı ya da ısı yalıtımsız olarak tercih edilen sac türlerinden biridir.

Alüminyum Panel  

İki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan alüminyum kompozit panel, sağladığı ses ve ısı yalıtımı nedeniyle oldukça fazla talep görmektedir. Üst alüminyum levhanın boyalı olması da talebin yüksek olmasına etki yapan bir başka faktördür.

Kırmızı Panel

Kırmızı renk kullanılarak kiremit süsü verilen metal çatı panellerine kırmızı panel denilmektedir.

Boyalı Sac

Boyalı sac; soğuk haddelenmiş rulo sacların belli oranlarda galvaniz kaplama yapılmasının ardından polyester içeren boyalarla işleme tabi tutularak elde edilir. Polyester içerikli boyanın yanı sıra Plastisol, Poliüretan ve PVDF boya kaliteleri ile kullanılır.

Köpük Panel

Köpük sandviç yapı panelleri, yük taşımayan hafif kompozit duvar paneli oluşturmak için dış paneller ve iç dolgudan oluşur.

Dolgulu Panel

Genellikle endüstriyel yapılarda kullanılmak üzere hızlı uygulanabilen içi ve dışı boyalı galvaniz sacdan veya alüminyumdan teşkil edilmiş panellerdir. Bu modüler kompozit yapı panellerin ortasında çeşitli yalıtım malzemeleri (Taşyünü, PUR, PIR) bulunur.

Oluklu Levha

Oluklu polikarbonat levhalar, plastik ve cam elyafından oluşan kompozit bir malzemeden yapılmış olup bu tip levhalar tipik olarak seraların ve diğer dış mekân muhafazalarının kurulumunda kullanılır. Materyal camdan daha ucuz olup dış mekân yapınız için karşılaştırılabilir bir görünüm sağlar.

Çatı Malzemeleri

Doğal taş, seramik, kamış, ahşap, fotovoltaik, cam, tekstil gibi çatı kaplama malzemeleri çatı malzemeleri çeşitlerindendir.

Çatı Kaplama

Ahşap ya da metal malzemelerden yapılan çatı iskeletlerinin bir takım malzemelerle kaplanmasıdır.

Çatı Paneli

Bir yapının çatısını kar, yağmur, fırtına gibi doğa şartlarından koruyan kaplama malzemelerine çatı paneli denilmektedir.Kdz Ereğli çatı paneli fiyatlarını e ticaret sayfamızdan online olarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz müşteri temsilcimizle görüşerek siz en uygun çatı panele birlikte karar verebilirsiniz.

Translate »
Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Balcı Beton İnşaat Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız