Kdz. Ereğli Hırdavat Çeşitleri - Balcı Beton İnşaat
kdz ereğli hırdavat

Kdz. Ereğli Hırdavat Çeşitleri

Kdz. Ereğli’de kurulu olan Balcı Beton İnşaat olarak hırdavat ürünlerimizle siz değerli tüketicilerimizin hizmetindeyiz. Tüm hırdavat ihtiyaçlarınızı karşılayacak donanıma sahip Balcı Beton İnşaat olarak geniş ürün yelpazemizle bölgemizde önemli tedarikçilerden bir tanesiyiz. Bilumum kaba inşaat sektörü ve bol hırdavat çeşidi ile Kdz. Ereğli ve çevresine bireysel ve kurumsal firmalara, kamu ihalelerindeki taleplere anında cevap verebiliyoruz. Sınırsız ürün yelpazemiz ve güçlü kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. 

Hırdavat Nedir?

Üretimde kullanılan her cins alet, edevat ve sarf malzemelere hırdavat denilmektedir. Başka bir deyişle hırdavat, inşaat sektöründe büyükten küçüğe kullanılabilecek aklınıza gelen taşınabilir her türlü malzemedir. Testereler, zımparalar, tel, çivi, kilit, menteşe, vida gibi birçok malzemeyi kapsar. Hırdavat sektörü o kadar geniştir ki adeta dipsiz bir kuyudur. HISİAD’a (Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği) ait internet sitesinin tanıtım kısmında “8 Milyar Dolara yakın ihracatı olan, hırdavat adı ile tanımlanan sektörlerimiz GTİP sınıflandırmasında, adi metallerden mamül, demir, demir dışı metallerden mamül ve diğer gibi sınıflandırmalarla tam olarak tarifi yapılamamış bir sektörler topluluğu olduğu kanaatindeyiz” ifadesini sektörün tanımı hakkında bir fikir vereceği düşüncesiyle notlarımız arasına aldık. 15-18 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Tüyap’ta 6. Uluslararası Hırdavat Fuarı’na katılan ziyaretçilere tüm sanayi sektörüne hitap eden nalbur ve hırdavat sektörüne dair 20 bin kalem ürünün sergilendiğini ifade edersek sektörün büyüklüğü konusunda bir fikir vermiş oluruz. 

İnşaattaki Dipsiz Kuyu: Hırdavat

İç potansiyeli aşırı yüksek olan hırdavat dipsiz bir kuyu yani geniş yelpazesi olan bir sektördür. Her sektöre hitap edebilen etkiye sahiptir. Teknoloji ile birlikte bu sektör de gücüne güç katarak gelişmektedir. Her türlü kategoride ürün tedariği sağlanmaktadır.

hirdavat-cesitleri
Hırdavat çeşitleri

Hırdavat Sektörü İhracat Hedefini Revize Etti: Rakip Çin!

Türkiye hırdavat sektörü bu yıl önemli bir atılıma imza atmaya hazırlanıyor. Sektörün önde gelen isimleri 2022 başında 12 Milyar Dolarlık ihracat hedefini 15 Milyar Dolara yükseltti. Yapılan açıklamalarda alınan siparişlerin Türkiye’nin dünyada yeni üretim merkezi olmaya başladığını ortaya koyduğu belirtiliyor. Gelişen olaylarla Rusya-Ukrayna çıkmazı, Çin’in kapanması, Avrupa, MENA ve Afrika bölgelerinin yeni üretim merkezi arayışlarını daha fazla ihtiyaç haline getirmesi Türkiye’nin sektörde önünü açtı diyebiliriz. Bu doğrultuda Türkiye jeostratejik yapısı, ulaşılabilir konumu, kaliteli üretimi ile hedef pazar ülke özelliği ile hırdavat sektörünün yeni Çin’i olmaya hazırlanıyor.

Hırdavat ürünleri

Tamir ve onarım için kullanılan her türlü alet ve edevata hırdavat denir. Kdz. Ereğli hırdavat firmaları arasında öncü olan Balcılar Beton İnşaat; testere çeşitleri, zımpara çeşitleri, tel, çivi, kilit çeşitleri, keser, merdiven grupları, eldiven çeşitleri, vidalar, silikon, pu köpük, mastik ve kimyasal gruplar gibi birçok hırdavat çeşitleri ile hizmetinizdedir. Bütün ürünlere yer vermemiz mümkün olmamakla birlikte en fazla talep gören bazı hırdavat ürünlerini siz değerli müşterilerimize hatırlatmak istedik. 

En Çok Talep Gören 30 Önemli Hırdavat Çeşitleri

Bant

Daha ziyade koli bandı olarak bilinen bant, kutu sızdırmazlık bandı veya ambalaj bandı olarak da tanınıyor. Oluklu sunta kutuları kapatmak için kullanılıyor.

Derz bandı

Alçıpan, asma tavan ve duvar bölmelerindeki boşlukların doldurulmasını sağlayan bir malzemedir. Fileli yapısı vardır.

İkaz bandı

Gerekli olan noktalarda kullanılan ikaz bandı, tasarımı sayesinde aşınmaya, suya ve rutubete dayanıklıdır. Kullanım alanına bir örnek verecek olursak tehlike arz eden bölgenin zeminine, emniyet, yönlendirme ve güvenli alan belirleme bandı olarak kullanılmaktadır.

Şerit metre

Şerit metre özellikle yapı işlerinde bolca kullanılan, belirli iki nokta arasındaki uzaklığı ölçmeye yarayan bir çeşit cetveldir.

Metre

Uzunluk ölçü aracıdır. Üzerinde desimetre, santimetre ve milimetre işaretleri bulunur.

Su hortumu

Suyu bir yerden bir yere aktarmaya yarayan genellikle naylondan yapılmış borudur.

El arabası

İnşaatlarda tuğla, çimento harcı gibi nesneleri taşımak için kullanılan tek tekerlekli ve tutacaklı bir alettir.

Kürek

Metalden yayvan bir bölümle ona geçirilmiş uzun bir ağaç veya metal saptan oluşur. Kumu suyla ve çimentoyla karıştırmaya ya da toprak, kömür gibi şeyleri bir yerden bir yere atmaya yarayan alettir. 

Kazma

Toprağı kazmak, düzeltmek gibi işlerde kullanılan, uzunca ağaç saplı sivri uçlu demir araçtır.

Eldiven

Elleri ve parmakları dış etkilerden korumak ya da farklı amaçlar için ele giyilen kumaş, deri, kauçuk veya diğer malzemelerden üretilen bir tür el giysisidir.

Mala

Genellikle üçgen biçiminde, yassı demirden yapılmış, harç alıp sürmekte kullanılan tahta saplı demir araçtır.

Makas

Birbirine bakan yüzeyleri sertleştirilmiş, çelikten yapılmış, uçlardaki deliklere parmak geçirmek suretiyle kullanılan kesici el aletidir.

Keser

Çivi çakmaya, tahta yontmaya ya da sökmeye yarayan, kısa ağaç saplı, bir yanı keskin ağızlı, bir yanı çivi çakmaya ve çıkarmaya uygun çelik alettir.

Çekiç

Çivi çakmak, madenleri dövmek gibi işlerde kullanılan, belli uzunlukta bir sapla dövecek maden bir bölümden oluşan alettir. 

Silikon

Tek bileşenli, çözücü içermeyen, esnek bir malzeme olan silikon, normal kauçuklardan daha dayanıklı ve hızlı kürleşen bir yapıya sahiptir.

hırdavat çeşitleri
Hırdavat Çeşitleri

Vida

Metalden yapılmış ve erkek dişli (dış dişli) olarak adlandırılan sarmal bir çıkıntı ile karakterize edilen benzer bağlantı elemanı türleridir. Vidalar ve civatalar, vida dişinin benzer bir dişi dişe (iç diş) uygun bir parçaya geçmesiyle malzemeleri sabitlemek için kullanılır.

Testere

Bir kenarı boyunca keskin dişleri ile bıçağa sahip bir alettir. Genellikle odun kesmek için kullanılır. Bazı testereler elle ileri ve geri itilip çekilirken bazıları ise elektrikle çalışır. Ayrıca demiri kesen demir testeresi modelleri de bulunmaktadır.

Dekor fırça

Metal kullanılmadan üretilmiş; yağlı boya için özel olarak hazırlanmış fırça tipidir. Paslanma riski yoktur.

Oto fırça

Oto yıkama fırçası ile aracınızdaki toz ve kirleri yumuşak ve esnek dokusu sayesinde çok fazla güç harcamadan yıkayabilir, kolayca temizleyebilirsiniz.

İş ayakkabısı

Ağır parça ve sivri cisimlerin çok olduğu yerlerde çalışanları sivri cisim batmasına karşı, parça düşmesi ve sıkışmalara karşı koruyan koruyucu bir donanımdır. Elektrik enerjisi ile teması anında toprak direncini artırarak kazaların etkisini azaltmaya da yarar. İş yerlerinde çalışanların ayak güvenliğini sağlamak için kullanılır.

Metal kesici

İmal edilmiş bir metal parçasından artık malzemeyi çıkarmak için birincil amaca hizmet eden metal kesme aletleridir.

Mermer kesici

Mermer, tuğla, beton, fayans, kiremit, kaldırım taşı gibi suni ve doğal taşların kesimi için özel tasarlanmış aletlerdir.

Menteşe

Bir kapıyı çerçevesine veya iki şeyi bir araya getirmek için kullanılan bir metal, ahşap veya plastik parçadır. Böylece bunlardan biri menteşeye takılı olduğu için serbestçe hareket edebilir.

Derz artısı

Fayansların aralarına uygulama esnasında konulur. Böylece bütün seramiklerin araları eşit aralıkta olur ve güzel görüntü oluşturur.

Beton çivisi

Kalın gövdeli olup beton ya da tuğlaya çakılan çivilere verilen isimdir. 

Balyoz

Taşları veya diğer ağır malzemeleri kırmak ya da direkleri yere çakmak için kullanılan uzun saplı büyük, ağır bir tür çekiçtir.

İş eldiveni

Occupational Health & Safety dergisine göre 2018’de işten uzak kalmaya neden olan yaralanmaların %43’ünün yani yarıya yakınının ne tür yaralanmalarla sonuçlandığını biliyor musunuz?

İşçilerin ellerindeki kesikler, yanıklar ve cilt hastalıkları her yıl 1 Milyondan fazla insanı acil servise gönderiyor. OSHA’ya (OSHA, Amerika Birleşik Devletleri yasa ve yönetmeliklerinde yer alan iş sağlığı ve güvenliği için oluşturulmuş bir standarttır) göre, bu yaralanmaların %70,9’u koruyucu eldivenler ve diğer el kişisel koruyucu donanımları gibi basit müdahalelerle önlenebilir.

Su terazisi

Bu alet sayesinde uzun matematiksel işlemler yapmaktan kurtularak yüzeyin dikey ya da yatay olup olmadığını ve eğimini rahatça hesaplayabilirsiniz.

Çizme

Kullanıldığı alanlara göre birbirinden farklı materyallerden imal edilen iş çizmeleri oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Rüzgâra, yağmura, kara ve toza dayanıklı olacak şekilde incelikle tasarlanan iş çizmeleri termal eva maddesinin kullanıldığı ürünlerden bir tanesidir. Böylelikle kullanıcıların ayaklarının sıcak tutulması sağlanmaktadır.

Tırmık

Sürülmüş toprağın taşını ve çöpünü ayıklamaya yarayan, seyrek dişli, uzun saplı ve tarak biçimindeki alettir.

Tel

Elmas haddeden çekme işlemiyle herhangi bir madenden ya da alaşımdan yapılan, kopmaya karşı direnç gösteren nesnedir. Kolayca bükülebilen tel ip gibi ince, uzun ve yuvarlaktır.

Çivi

Ahşap ya da plastik nesneleri birbirine tutturmak için çakılan, genellikle metalden olmak üzere her türlü gereçten yapılan, türlü boyda başlı ve sivri uçlu nesnedir.

Mastik

Sızdırmazlık malzemesi olan mastik, inşaat sektörü başta olmak üzere; sanayi, otomotiv gibi çeşitli sektörlerde en çok kullanılan yapı kimyasallarından biridir.

Köpük

Sızdırmazlık sağlamak için geliştirilmiş tek bileşenli, hızlı kürleşen, su, ses ve ısı yalıtımında kullanılan bir malzemedir. Kapı, pencere kasaları ve benzeri doğramaların sabitlenmesinde, boşlukların doldurulmasında, elektrik tesisatlarında, sıcak ve soğuk su borularının izolasyonunda, boşluk delik ve çatlakların kapatılması gibi birçok alanda kullanılan ve poliüretan köpük olarak da adlandırılan bir malzemedir.Siz kıymetli müşterilerimize en kaliteli ürünlerle ve en uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam etmekteyiz. Size özel hırdavat malzemeleri ve Kdz. Ereğli hırdavat fiyatları için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Translate »
Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Balcı Beton İnşaat Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız