Kdz Ereğli Sandviç Panel ve Tek Kat Panel - Balcı Beton İnşaat
kdz ereğli sandviç panel fiyatları

Kdz Ereğli Sandviç Panel ve Tek Kat Panel

Tek Kat Panel

Geleneksel sandviç panellere alternatif olarak geliştirilmiştir. Tek katmanı sac kaplı, diğer katmanı PE film kaplı olan malzeme 10 mm kalınlığındadır. Poliüretan dolgulu, yeni bir çatı ve cephe kaplama ürünü olan tek kat paneli; basitçe, izolasyonlu, yalıtımlı trapez sac olarak da tanımlayabiliriz. Yurt dışında shingle ya da şıngıl panel olarak da tanınan bu ürün, piyasada tek kat panel, tek katlı panel olarak da bilinmektedir. Tek kat panel cephe kaplamasında da kullanılır. Üst sac iki kat boyalı galvaniz kaplı sactır. İç yüzeyi poliüretan dolgu ve onun da altında film kaplama bulunur. Yalıtımlı tek kat paneller standart trapez saclara göre çok daha iyi yalıtım sunar.

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç panel; iki ince yüksek yoğunluklu metal yüzey arasına, kalın ve düşük yoğunluklu yalıtım malzemesi doldurularak üretilir. Kendi düşük ağırlığına karşın yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bu yapı elemanları, binaları dış etkenlerden korumak için geliştirilmiştir.

Sandviç paneller; modern, hafif ve dayanıklı yapı elemanlarıdır. Kullanım amaçları; binaların çatı ve cephelerini kaplamak ve yalıtımlı iç bölmeler oluşturmaktır. Soğuk hava depolarında da çok önemli bir işlev üstlenirler.

Sandviç Panel; Su, Ses ve Isı İzolasyonunu Temin Eder

Yağmur, kar ve fırtına gibi doğa olaylarından evlerimizi korumak için yapılan çatılar, taşıyıcı sistemlerine, eğimlerine ve kaplama malzemesine göre çeşitlilik göstermektedir. Çatı kaplama malzemelerinde aranan özellikler; ısı, su ve ses izolasyonunu sağlaması, ekonomik, estetik görünümlü ve kaliteli olmasıdır. Bu özelliklerin yanı sıra aynı zamanda yapıyı dış atmosfer şartlarından güvenli bir şekilde korumasıdır. Çatı panelleri içinde bu şartlara uyan ve en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi, iç ve dış metal levha ile yalıtım çekirdeğinden oluşan sandviç panellerdir. Sandviç paneller, hızlı üretim ve montaj olanağı sağlar. Yüksek taşıma kapasitesi ve hafif konstrüksiyona ek olarak yüksek yalıtım özellikleri ile de dikkat çeken malzemelerdir.

Sandviç panel üretim teknolojisi, projelerinde ilk kullanan Amerikalı mimarlar Frank Lloyd Wright ve Alden B. Dow sayesinde ortaya çıktı. 1959’da Amerikan şirketi Koppers Inc. sandviç panellerin seri üretimine başladı. Avrupa’nın en eski sandviç panel üreticileri, şu anda Ruukki markasıyla tanınan Finli Rannila firması, İrlandalı Kingspan firması ve İtalyan Cannon firmasıdır.

Sandviç paneller, iyi estetik özelliklerin yanı sıra, mükemmel enerji tasarrufu sağlama özelliklerine de sahiptir ve ayrıca hızlı bir şekilde monte edilebilir. Bu nedenle ticaret ve ofis binalarının, depo kompleksleri, endüstriyel nesneler ve tarımsal yapılar dahil olmak üzere prefabrik çerçeve binaların yapımında yaygın olarak kullanılır.

Sandviç paneller kullanımlarına göre duvar ve çatı panelleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Duvar sandviç panel seçiminde temel parametreler ısı mühendisliği, mukavemet ve yangından korunma özellikleri iken; çatı panelleri için taşıma kapasitesi ve uzun ömür de önemlidir.

Tam hava sızdırmazlığını sağlayan sandviç paneller aynı zamanda çatının mukavemetini de sağlamaktadır. Bu nedenle, mahya şeklinde özel profilli dış cephe kaplamalı panellerin kullanılması tavsiye edilir.

Dış cephe kaplamasının yanı sıra, panellerin görsel algısı, görünen veya gizlenebilen sabitlemelerin yanı sıra, derz ve çerçeve elemanları, çıtalar, özel köşe sandviç panelleri vb. detaylardır. Önemsiz gibi görünen bu tür detaylar cephe mimarisinde belirleyicidir. Bu nedenle, etkileyici bir bina tasarımı oluşturmak isteniyorsa, deneyimli uzmanların proje geliştirmeye dahil edilmesi önerilir.

Sandviç Panel Üç Katmandan Oluşur

Sandviç panel, üç katmandan oluşan herhangi bir yapıdır. Bu yapının içerisinde düşük yoğunluklu bir çekirdek (PIR), mineral yün, XPS ve her iki tarafa yapıştırılmış ince bir dış katman bulunmaktadır. PIR burada poliizosiyanürat, poliiso veya ISO olarak da adlandırılır. Tipik olarak köpük şeklinde üretilen ve sert olarak kullanılan bir termoset plastiktir.

Yapıların ihtiyacına göre farklı yalıtım malzemeleri seçmek gerekir. Sandviç panel üretimi yapılan yalıtım tipleri arasında, PUR, PIR, Mineral Yün ve EPS’yi sayabiliriz. Isı, nem, ses yalıtımı ve yangına dayanım ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yapınız için hangi sandviç panelin doğru seçim olduğunu tespit edebilirsiniz. Çatı Sanayicileri ve İşadamları Derneği internet sayfalarında konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Kdz Ereğli Sandviç Panel Fiyatları

Sandviç Panellerin Kullanım Ömrü

İki metal yüzey ile yalıtım malzemesinin bir araya gelmesinden oluşan sandviç panellerin uzun ömürlü yapısını koruması, yapının ihtiyacına, bulunduğu çevre ve iklim şartlarına göre ürün bileşenlerinin doğru teknik özelliklerde seçilerek tasarlanmasına bağlıdır.

Sıcaklık değişimlerine, UV ışınlarına ve dış çevre şartlarına karşı sandviç panellerin dış yüzeyi dayanıklı olmalıdır. İç yüzeyi ise, yapının iç ortamından kaynaklanabilecek kimyasal ve fiziksel etkiler ile yoğuşmaya direnç gösterebilmelidir. Sandviç panellerin maruz kalacakları yüklere göre taşıma kapasitelerinin de doğru hesaplanması önemli bir ayrıntıdır.

Sandviç Panel Uygulama Alanları

Sandviç panelin dayanıklı ve ekonomik çözüm sunması nedeniyle  fabrikalardan stadyumlara, alışveriş merkezlerinden yüzme havuzlarına pek çok yapı için geniş ölçüde kullanılması sonucunu doğurmuştur. Sanayi yapılarının ve sosyal alanların yanı sıra, askeri yapılar, zirai yapılar, prefabrik yapılar, şantiye binaları, silolar ile konutlar gibi yeni uygulama alanları sandviç panelin her geçen gün daha fazla tercih edilen bir ürün olarak ön plana çıktığı gözlenmektedir.

Sandviç Panel Avantajları

 • Hızlı ve Kolay Montaj
 • Mükemmel Isı Yalıtımı
 • Yatırım Ekonomisi
 • Yapılarınızda Estetik Görünüm
 • Yüksek Yangın Direnci
 • Hava ve Su Sızdırmazlığı
 • Gürültüsüz Yapılar

Tekno Panel

Türkiye’nin önde gelen sandviç panel üreticisi firmalarından bir tanesidir.

Çatı Ürünleri

Çatı kaplama malzemeleri

 1. Metal çatı kaplama malzemeleri
 2. Kil kiremit çatı kaplama malzemeleri
 3. Bitümlü çatı kaplama malzemeleri
 4. Plastik esaslı çatı kaplama malzemeleri
 5. Çimento esaslı çatı kaplama malzemeleri
 6. Diğer çatı kaplama malzemeleri (Doğal taş, seramik, kamış, ahşap, fotovoltaik, cam, tekstil gibi çatı kaplama malzemeleri).

Çatı Panelleri

Sandviç paneller, çatı panellerinde en çok tercih edilen çatı kaplama malzemeleridir.

Polistren

Monomer haldeki stirenden polimerizasyon ile üretilen bir polimer olan polistiren en fazla kullanılan plastiklerden biridir.

Poliüreten

Poliüretan bir polimer olup üretan bağı kuran organik bileşenlerin ortaya çıkardığı bir maddedir.

Sandwich Pannel

Sandviç panelin İngilizcesi’dir.

Taş Yünü Dolgulu Çatı Malzemeleri

Mineral yün çeşiti olan taşyünü, inorganik ham maddeler olan bazalt, diyabaz ve dolomit taşlarının yüksek ısıda elyafa dönüştürülmesi ile elde edilir. “Yangın-Isı-Ses” yalıtımlarında mükemmel sonuçlar verir. Taş Yününden yapılan paneller, yangın riski yüksek yapıların çatı, cephe veya ara duvar bölmelerinde taş yününden yapılan paneller tercih edilmektedir. Kdz Ereğli sandviç panel fiyatları için e-ticaret sayfamızı ziyaret edebilir veya destek almak isterseniz uzman müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

Translate »
Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Balcı Beton İnşaat Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız